Untitled-1

Vasarą prasideda uogų sezonas, o jis mus masina pilnomis saujomis mėgautis šiomis gamtos gėrybėmis.

Atėjus vasarai ne vienas renkamės lengvesnį maistą, užkandžiaujame vaisiais ir sunokusiomis uogomis. Juolab kad uogos, vaisiai išties papildo organizmą vertingomis medžiagomis, bet odontologai įspėja – dantys liks dėkingi, jei stengsimės tokiu maistu per daug nepiktnaudžiauti.

„Baltijos implantologijos centro“ burnos higienistė Indrė Šinkūnaitė naujienų portalui JP pasakojo, kad vaisiai ir uogos neatsiejamas vitaminų šaltinis.   „Vasarą skubame atsivalgyti kuo daugiau vaisių ir uogų. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog rūgštūs vaisiai ir uogos tirpdo dantų emalį, sukelia dantų erozijas bei dantys tampa jautresni. Kiek visa tai gali pakenkti dantims, priklauso nuo to, kiek ir kaip dažnai vaisiai ir uogos vartojami ir priklauso nuo žmogaus seilių struktūros bei dantų sudėties“, – priminė burnos higienistė.

Pasak I. Šinkūnaitės, atsisakyti rūgščių vaisių ir uogų tikrai nereikia.

„Tai yra didelė nauda organizmui – stiprina, pasotina jį vitaminais bei kitais elementais. Vaisiai, uogos, daržovės – būtinas maistas mūsų organizmui. Ypač naudingi, kai valgomi švieži. Valgant obuolius ir kietas, traškias daržoves – šalinamos dantų apnašos. Žinoma, tai jokiais būdais negali pakeisti įprasto dantų valymo. Svarbu žinoti, kad po rūgštaus maisto ar spalvotų gėrimų, iškart valyti dantų nederėtų. Geriau tiesiog prasiskalauti vandeniu, o valyti maždaug po valandos. Dantis užtenka valyti du kartus per dieną. Ryte ir vakare. Bet tą daryti reikia kokybiškai“, – aiškino pašnekovė.

Pasiteiravus, kokie dar pavojai vasarą gresia dantims, burnos higienistė I. Šinkūnaitė paaiškino:

„Daugelio žmonių vasaros malonumas yra ledai su kava. Dėl didelio temperatūrų skirtumo dantų emalis įtrūksta, todėl verčiau dėkite ledus į kavą – išvengsite padarinių. Šiltuoju metų laiku paūmėja ir periodonto ligos. Kad taip neatsitiktų, reikėtų nepamiršti, jog jūsų atostogų, poilsio metu, asmeninės burnos higienos priemonės ,,atostogauti“ neturėtų. Todėl nepamirškite reguliariai lankytis pas odontologą ir burnos higienos specialistą.“

Parengė Sofija GRITĖNAITĖ / Jp.lt