Endodontinis gydymas mikroskopu

Šiuolaikinėje odontologijoje endodontinis gydymas gali išgelbėti dantis, kurių nervas (pulpa) turi uždegimą ar infekciją, sukeltus dantų ėduonies. Dantų kanalams gydyti pasitelkiant endodontinį mikroskopą, galima išsaugoti ir sugydyti netgi tuos dantis, kurių nervas (pulpa) ir supantis kaulas itin smarkiai pažeisti.

Paprastai dantis turi nuo vienos iki trijų šaknų, kuriose kiekvienoje būna iki trijų kanalų. Kiekviename kanale yra pulpa (žiūrėti video). Kai kurie šių kanalų yra siauri kaip plaukas. Norint sėkmingai sugydyti dantį, būtina sugydyti VISUS danties kanalus.

Vienas iš didžiausių šiuolaikinės endodontijos išradimų yra operacinis mikroskopas, kuris suteikia neįtikėtinas priartinimo ir apšvietimo galimybes. Tai būtina norint aptikti, identifikuoti ir sugydyti net minimaliausias pažeistas danties struktūras. Tokiu būdu visam laikui pašalinamas skausmas ir pažeidimų priežastys.

Registruokitės konsultacijai

Baltijos implantologijos centre endodontinio gydymo diagnostikai taip pat naudojami skaitmeniniai dentalinis ar panoraminis rentgeno aparatai. Šie įrenginiai padeda planuoti gydymą ir sekti jo eigą.

Pagrindinis mūsų klinikos tikslas – suteikti geriausią įmanomą ilgalaikį Jūsų dantų gydymą. Kad tai pasiektume, mūsų specialistų komanda atliks diagnostiką ir priims sprendimą, ar dantis gali būti išgelbėtas, naudojantis naujausiomis kanalų gydymo technikomis, ar visgi jį reikia šalinti ir atkurti implantuojant.

Dažniausi klausimai

Ar reikalinga ypatinga dantų priežiūra, atlikus dantų šaknų kanalų gydymą? Jei reikalinga, tai kokia?

Dantų šaknų kanalų (endodontinio) gydymo metu ir po jo tol, kol dantų vainikas nėra visiškai atkurtas su nuolatine restauracija (plomba ar vainikėliu), rekomenduojama dantį saugoti, vengti juo kramtyti, kąsti kietą maistą, nes tai padidina lūžio riziką. Likusios danties sienelės gali lūžti, nes valant danties šaknų kanalus, kartu su nervu pašalinamos ir kraujagyslės, maitinančios dantį. Dantis, netekęs maitinimo, yra daug trapesnis ir neatsparus lūžiams. Atkūrus dantį su nuolatine restauracija po endodontinio gydymo, jį reikia prižiūrėti taip pat kaip ir kitus dantis.

Ką galiu jausti po danties kanalų užplombavimo?

Keletą dienų po atliktos procedūros dantį gali mausti ar atrodyti tarsi dantis būtų „iškeltas”. Tai normali reakcija, kurią galima kontroliuoti įprastais vaistais nuo uždegimo (Ibuprofen, Nimesil ir kt.).

Ar gali endodontinis gydymas padėti išsaugoti nuosavą dantį?

Endodontinis gydymas, jo sėkmė ir prognozė priklauso nuo daug faktorių. Pirmiausiai yra įvertinamas danties pažeidimas (apžiūros metu ir padarius danties rentgeno nuotrauką). Po danties įvertinimo, esant endodontinio gydymo indikacijoms, atliekamas gydymas. Endodontinio gydymo metu iš danties pašalinama uždegimo pažeista pulpa, išvalomi ir suformuojami danties kanalai. Paruošti danties kanalai hermetiškai užpildomi plombine medžiaga. Endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo protezuojamas vainikėliu ar kita pasirinkta restauracija tam, kad apsaugotų ir visiškai atkurtų danties kramtymo funkciją. Hermetiškai (nepralaidžiai) užplombuoti kanalai su sandaria restauracija išsaugo nuosavą dantį.

Registruokitės konsultacijai